Küzdünk valaki életéért, és sikerrel járunk! Kellemes nyári időben idén utoljára tartottak véradást a szűcsi Művelődési Házban október 7.-én, szerdán.
Küzdünk valaki életéért, és sikerrel járunk! Kellemes nyári időben idén utoljára tartottak véradást a szűcsi Művelődési Házban október 7.-én, szerdán.
A Gyöngyösi Katasztrófavédelmi Kirendeltség a tüzelő- és fűtőberendezésekkel kapcsolatban az alábbiakra hívja fel a Tisztelt Lakosság figyelmét:
Megkezdődött a fűtési szezon és ezzel egy időben sajnálatos módon megjelentek a kéménytüzes, füstmérgezéses tűzesetek. A gyakran tragikus kimenetelű események többsége kellő odafigyeléssel és felkészüléssel megelőzhető lenne.
Szűcsi Község Önkormányzata és a Szűcsi Könyvtári Információs és Közösségi Hely – egy héten keresztül reggeltől estig – programok széles skálájával, számos kulturális élményeket tartogató műsorokkal várja vendégeit, látogatóit, olvasóit!
Fotó- és rajzpályázatot hirdet a Szűcsi Könyvtári Információs és Közösségi Hely a 10. Országos Könyvtári Napok alkalmával, 2015. Október 5-11 között.
A pályázatra jelentkezés kezdete 2015. október 5. (hétfő), a nevezések végső határideje pedig október 11. (vasárnap). (tovább…)
A Heves Megyei Kormányhivatal Gyöngyösi Járási Hivatala Szűcsi Község közigazgatási területére vonatkozóan, ide értve a település külterületeit is. 2015. október 05-től, 2015. október 29-ig terjedő időszakra ebzárlatot és legeltetési tilalmat rendel el. (tovább…)
A településen az elmúlt napokban több alkalommal észleltük, hogy reggelre virradóra ismeretlen személyek közlekedési táblákat távolítottak el a helyükről, azokat a földre fektették. A közlekedési táblák eltávolítása rendkívül balesetveszélyes.
A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 232. §-a alapján a közlekedési tábla jogosulatlan eltávolítása közlekedési biztonsága elleni bűncselekmény.
Az utóbbi időben többen észlelték a közterületen gazdátlanul kóborló ebek számának megnövekedését. Ez a legtöbb esetben nem kóbor kutyát jelent, hanem a kutyák gazdái nem gondoskodnak arról, hogy állataik a saját bekerített ingatlanaikon maradjanak, hanem kutyáikat gondatlanságból hagyják a közterületen vagy mások ingatlanán kóborolni. Ezzel veszélyeztetik mind a járókelők, mind pedig az ebek testi épségét.
Kérjük a tisztelt kutyatulajdonosokat, hogy jobban figyeljenek kutyáikra és akadályozzák meg, hogy az ebek kijussanak más ingatlanára, vagy közterületre!